niedziela, 30 września 2018

O złośliwości ludzkiej.

Jakiś złośliwy skurczybyk zbudował mi stację Veturilo tuż pod domem.

5 komentarzy:

 1. A może to zachęta byś jezdzil do pracy rowerem a nie komunikacją miejską???
  Tu rowery są postrachem kierowców samochodów, taka odmiana indyjskich świętych krów, żaden nawet nie zerknie na jezdnię tylko wali na oślep. Pieszych też nie dostrzegają.
  Miłego;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas to jeszcze lajcik. W takiej np Belgii to dopiero przekleństwo. Tam się ich boją nie tylko kierowcy, ale i piesi. Wejdź tylko stopą na ścieżkę to trąbią jak opętani. A że rowerzystów tam znacznie więcej niż u nas (czemu się nie dziwię, bo ulice wąskie a miejsc parkingowych mało), to jest się czego bać.

   Usuń
  2. Berlin też przeklina rowerzystów- ja to się ich boję i gdy jadę samochodem i gdy idę chodnikiem, bo chociaż mają ścieżki rowerowe to zawsze jakiś dzikus jedzie chodnikiem. Ja tu w ogóle dostaję świra, bo Berlin ma multum wąskich uliczek wyłożonych kostką bazaltową, a po obu stronach jezdni stoją samochody ( no bo gdzieś muszą). Parkingi w Berlinie to marzenie ściętej głowy, w city notorycznie jeżdżę metrem.Ilekroć gdzieś pojadę samochodem, to wracając zamartwiam się, gdzie ja biedna znajdę miejsce do zaparkowania. Czasem trzeba zrobić kilka kółek, by w końcu zaparkować na zupełnie innej ulicy, z pół kilometra dalej od domu. Powiększył mi się znacznie zasób niecenzuralnych słów przez to ciągłe szukanie miejsca.

   Usuń
 2. Nie poddawaj się! Unikaj ruchu, jedz do woli, pij i leżakuj. Takiego Cię znam i będę wspierać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Bo tak robią przyjaciele" - kto to powiedział? :)

   Usuń